Sekamsan Kağıt-Karton 1984 yılında Cemal Erdoğan tarafından kurulmuştur. Bursa’da parlayan bir yıldız olarak Güney Marmara’da rüştünü ispat etmiş, ulusallaşma yolculuğunda 2007 yılında İç Anadolu Bölgesine hitap etmek üzere Konya Bölge Satış & Lojistik Merkezini açmıştır. Türkiye’nin kağıt-kartoncusu olma iddiasını sürdürerek, 2011 yılında İstanbul Bölge Satış & Lojistik Merkezini, 2017 yılında Ankara Bölge Satış& Lojistik merkezini açmıştır. Sekamsan Kağıt-Karton Türkiye ağını hızla genişletirken büyümeye devam etmektedir. Hizmet kalitesini ve mevcut stok yapısını arttırmak amacı ile 2020 yılında İstanbul bölgesinde Avcılar Firüzköy’deki 10.000 m2’lik yeni yerine geçmiştir.

Sekamsan, bayilik ve distribütörlüğünü yaptığı kağıt-karton üreticisi firmaların ürünlerini, iş ortağı müşterileri ile buluşturmaktadır. Uyguladığı ürün çeşitliliği, uygun fiyat, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi çerçevesinde, sektörde yarattığı sinerji ile sektörün gücünü harekete geçirerek, matbaa, kırtasiye ve ambalaj sektörlerine yönelik firmaların kağıt-karton gereksinimlerini karşılayan lider tedarikçi firma konumuna gelmiştir.

Sektördeki değişimin öncüleri arasında yer alan Sekamsan sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını en iyi şekilde değerlendirmekte, kendi araç filosu ile tüm bölgelerde müşterilerine servis hizmeti vermektedir.

Sekamsan, 38 yılı aşkın kağıt-karton kesim ve ebatlama deneyimi ile müşterilerinin özel ebat kağıt ve karton taleplerine cevap vererek verilen fireleri sıfırlamakta, müşterilerinin maliyetlerini minimize ederek rekabette bir adım öne çıkarmaktadır. Ayrıca Kırtasiye sektörüne yönelik ürettiği kağıt ürünlerini patentli markası ‘’MOON’’ adı altında pazara sunmaktadır.

Bayilik ve Distribütörlüğünü yaptığı üretici firmaların teşvik ve desteği ile çıktığı ulusallaşma yolculuğuna kararlı ve emin adımlarla koşmaktadır. Bu çerçevede yeni ürün, yeni pazar, lojistik, üretim ve pazarlama alanlarında Ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.

Sekamsan, global gelişmelerin bilincinde bir ekiple geleceğe hazırlanmaktadır. Teknoloji, donanım, sistem ve organizasyonların en ileri yöntemlerini kullanarak geleceğe büyük adımlarla ilerlerken, müşteri memnuniyetini doruğa çıkarıp, çevre değerlerine saygılı olmaya devam etmektedir.

Vizyon

Kağıt, karton tedariki konusunda sürekli gelişerek farklılıklar yaratmak, kaliteli ürün ve hizmet sunarak alanında lider olmak.

Misyon

Kağıt Kültür, Kalite Saygıdır’ sloganımız çerçevesinde, sunacağımız ürünler ve hizmetlerle gelişmiş ülkelere eşdeğer kağıt tüketiminin sağlanacağı ortamın Türkiye’de de oluşmasında öncü olmak.

Global ekonomideki yerini alarak yurtdışı piyasalarda söz sahibi olmak. Sektörle ilgili dünyadaki gelişmeleri takip ederek, kağıt, karton, baskı, ambalaj firmaları ile işbirliği ve ilişkileri geliştirerek ülke ve sektörün yararına kullanılmasına katkıda bulunmak.

Kağıt-karton hurdasının geri dönüşümüne ve kağıt tüketiminin gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmasına katkıda bulunmak.

Çalışanın gelişimini sağlayarak, sektör çalışanlarının gelişmesine yardımcı olmak.

Müşteri memnuniyeti ve verimlilik ilkelerinden taviz vermeden, yeniliğe açık, güvenilir bir işletme olmak.

Müşteri, çalışan, tedarikçi ve hissedarların beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamak.

Değerlerimiz

  • Kalite ve müşteri odaklılık
  • Yenilik ve değişime açık olmak
  • Çalışkan, dürüst ve güvenilir olmak
  • Çevre ve etik değerlere saygılı olmak
  • Ekip çalışmasına inanmak

Hedefler

  • Büyüme stratejisi doğrultusunda yeni bölge satış & lojistik merkezleri ile kâğıt marketler açmak.
  • Ürün gamına yeni çeşitler katmak.
  • Sektörde uluslararası arenada yer almayı sağlayacak mekanizmaları kurmak.

AMFORI BSCI

Amfori BSCI davranış kuralları

Amfori BSCI davranış kuralları uygulaması