Kurumsal

Sekamsan Kağıt-Karton 1984 yılında Cemal Erdoğan tarafından kurulmuştur. Bursa’da parlayan bir yıldız olup, Güney Marmara’da rüştünü ispat ederek, ulusallaşma yolculuğunda, 2007 yılında İç Anadolu Bölgesine hitap etmek üzere Konya Bölge Satış & Lojistik Merkezini açmıştır. Türkiye’nin kağıt-kartoncusu olma iddaasını sürdürerek, 2010 yılında İstanbul Bölge Satış & Lojistik Merkezini açmıştır.

Sekamsan, uyguladığı ürün çeşitliliği, uygun fiyat, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi çerçevesinde, sektörde sinerji yaratarak ve sektörün gücünü harekete geçirerek, matbaa, kırtasiye ve ambalaj sektörlerine yönelik firmaların kağıt-karton gereksinimlerini karşılayan, lider tedarikçi firma konumuna gelmiştir. Bayilik ve distribütörlüğünü yaptığı kağıt - karton üreticisi firmalarının ürünlerini, ihtiyaç sahipleriyle buluşturarak, hizmet verdiği iş ortağı müşterilerini rekabette bir adım öne çıkarmaktadır.

Sekamsan Kağıt-Karton Türkiye ağını hızla genişletirken büyümeye devam etmektedir. İstanbul Bölge Satış & Lojistik Merkezinden, kendi araç filosu ile tüm İstanbul’a servis hizmeti vermektedir. Sekamsan ofis ve deposunun merkezi konumu, gerek İstanbul, gerekse İstanbul dışı teslimatlar da daha çabuk ve daha ekonomik oluşu, tercih edilmesinde önemli bir etken olmaktadır.      

Sekamsan, 30 yılı aşkın kağıt- karton kesim-ebatlama deneyimini İstanbul’a taşıyıp, müşterilerinin özel ebat kağıt ve karton taleplerine cevap vererek, verilen fireleri sıfırlamakta müşterinin maliyetini minimize ederek, rekabette avantaj sağlamaktadır. Ayrıca Kırtasiye sektörüne yönelik ürettiği kağıt ürünlerini patentli markası ‘’MOON’’ adı altında pazara sunmaktadır.

Bayilik ve Distribütörlüğünü yaptığı üretici firmalarının teşvik ve desteği ile çıktığı ulusallaşma yolculuğuna kararlı ve emin adımlarla koşmaktadır. Bu çerçevede yeni ürün, yeni pazar, lojistik, üretim ve pazarlama alanlarında Ar-ge çalışmalarına devam etmektedir.

Sekamsan, global gelişmelerin bilincinde bir ekiple geleceğe hazırlanmaktadır. Teknoloji, donanım, sistem ve organizasyonların en ileri yöntemlerini kullanarak geleceğe büyük adımlarla ilerlerken,  müşteri memnuniyetini doruğa çıkarıp, çevre değerlerine saygılı olmaya devam etmektedir. 

Sekamsan / Vizyon

- Kağıt – Karton tedariği konusunda farklılık yaratıp sürekli gelişmek, kaliteli ürün ve hizmet sunarak sektörde lider oyuncu ve dünyanın yıldız kuruluşları arasında parlayan bir yıldız olmaktır.

Sekamsan / Misyon

     - Müşterilerinin tüm beklentilerinin üzerinde ürünler ve hizmetler sunar.

     - Başarıyı çevreye ve doğaya zarar vermeden bir uyum içerisinde yakalar.

     - Sektöre ilişkin gelişmeleri takip eder.

     - Kağıt, karton, baskı ve ambalaj konusunda işbirlikleri geliştirir, ülke ve sektörün yararına kullanılmasını sağlar.Gelişmiş ülkelerin eşdeğer kağıt tüketimin sağlanacağı ortamın oluşmasında     öncülük eder.

     - Kağıt –Karton hurdasının geri dönüşümüne katkı sağlar.

     - Müşteri, çalışan, tedarikçi ve hissedarların beklentilerini en yüksek düzeyde karşılar.

Sekamsan / Hedefler

      - Büyüme stratejisi doğrultusunda yeni bölge satış & lojistik merkezileri ile kağıt marketler açmak.

     - Ürün gamına yeni çeşitler katmak.

     - Sektörde uluslar arası arenada yer almayı sağlayacak mekanizmaları kurmak.

Sekamsan / Değerler

     - Kalite ve müşteri odaklı

     - Yenilik ve değişime açık

     - Ekip çalışmasına inanan

     - Çalışkan, dürüst ve güvenilir  

     - Çevre ve etik değerlere saygılı.

 

 

 Firmamız KASAD üyesidir.

 Sekamsan Kağıt, çevre ve etik değerlere saygı prensibi doğrultusunda sürdürülebilir orman yönetimi zincirinin bir halkasıdır ve Forest Steward Council (FSC) sertifikasına sahiptir.

 

Alo Sekamsan Çözüm Merkezleri

İstanbul Bölge Satış & Lojistik Mrkz: 0 212 543 22 00 Pbx

Bursa Fabrika & Bölge Satış & Lojistik Mrkz: 0 224 372 72 00 Pbx

Konya Bölge Satış & Lojistik Mrkz: 0 332 342 73 50 Pbx